O nás

Lezecké kurzy Brno již mají více jak desetiletou tradici. Spokojenost našich klientů je pro nás velmi důležitá, a proto, se snažíme každému věnovat individuálně, z ohledy na maximální bezpečnost a jeho možnosti. Vždy se snažíme přizpůsobit, dle klientových časových možností, případně, pokud se něco stane a klient zavolá dopředu, lekce nepropadá. Věnujeme se od tříletých dětí, až po starší lidi, kterým je přes 60 let. Každého se snažíme motivovat a co nejpříjemnějším způsobem posouvat dál.

Díky tomu, že lezení není jen naše práce ani koníček, ale náš život, tak máme rozsáhlé zkušenosti, ne jen na stěnách, nebo skalách, ale i z hor. Mnohdy jsme se dostali do prekérné situace, z které jsme se museli bezpečně dostat. Ať už zapříčiněnou chybou, nedostatkem materiálu, nebo počasím. a tyto zkušenosti vám rádi předáme, aby se vám podobné věci nestaly.

Ahoj, jdeš dneska lézt?

Seznamte se s naším týmem isntruktorů

Marek Stehlík (Listy)

Hlavní Instruktor / Trenér

Ahoj, jmenuji se Marek Stehlík, jsem zakladatelem Lezeckých kurzů Brno. Lezení je pro mně srdcem. Nejkrásnější zážitky mám právě z lezení, ale to ne pouze díky samotnému lezení, ale i díky skvělé komunitě, v lezeckém světě je. Kdysi jsem i závodil a podroboval se tvrdým tréninkovým i dietním programům, abych tak zvedl své fyzické schopnosti. Ale kvůli pozdnímu začátku s lezením jsem již nebyl schopen dosáhnout tak skvělé formy, aby jsem se vyrovnal naší lezecké špičce. Nyní již lezu hlavně pro zábavu, i když občas rád zkusím nějakou z opravdu těžkých cest. Zkušenosti které jsem po dobu mé praxe získal, nyní předávám svým klientům. Krom samotné metodiky, bez které by bezpečně lézt nebylo možné, předávám své zkušenosti v technice lezení i samotném tréninku. Trénuji jak normální lidi, kteří se pouze chtějí zlepšit, tak i závodníky, pro které je zlepšení důležité i z důvodů sponzorů. Mimo to jsem Hlavní stavěč na Lezecké stěně Hudy v Brně, takže mé cesty možná znáte. 


Šárka Uhlířová (Šárča)

Instruktorka

Aahoj, jsem Šárča. Narodila jsem se do lezecké rodiny, takže stěny a skály byly vždy můj domov. Myslím si, že lezení není jen koníček, ale způsob života. Práce s dětmi mně již spoustu let baví, od třinácti let jsem skatský vedoucí a vedoucí na skautským táboře, již druhým rokem jsem vedoucí v horolezeckém oddílu Lezčata a od šestnácti let mám praxi na Brněnských školách. Z dalších sportů mě baví túry, inline bruslení a sbowboarding.


Veronika Synková

Instruktorka

Jsem Verča, instruktorka lezení a outdoorových aktivit. Mimo to také hlavní táborová vedoucí, hydrogeoložka a v neposlední řadě také studovaná prvostupňová učitelka. Život si nedokážu představit bez dobrodružství, a to v jakékoli podobě - prozkoumávání hor s batohem či z cyklistického sedla, lezení nebo vedení nejrůznějších zážitkově-vzdělávacích programů. Objevovat svět outdooru pomáhám dětem i dospělým od roku 2012."


Barbora Kohout 

Instruktorka

Ahoj :) moje jméno je Bára. Lezla jsem od pěti let, díky své úžasné mámě a bohužel někdy v záchvěvu první puberty jsem přestala. K lezení se vracím asi poslední 2 roky a miluju to! :) Miluji jak pohyb jako takový, proto mám ráda lezení na umělé stěně, ale samozřejmě nic nepřekoná dotek opravdové skály a opravdový pohyb přirozeným terénem. Pro mě je to celé jako kouzlo. Lezení je pro mě taková terapie, meditace.. Člověk se v daný moment musí soustředit jen na to jedno.. na svůj pohyb a tělo, na přítomný okamžik a to je v dnešní době velmi vzácná schopnost, která se mně osobně daří právě při lezení a nebo canyoningu, který je další mou velkou láskou ze světa outdooru :). Moc ráda se o tohle vše dělím s jakoukoli bytostí, která o to projeví zájem :) Sdílet něco, co milujete, je to nejkrásnější a člověk tak potkává spoustu přátel na celý život. :)


Petra Komárková

Instruktorka

Jmenuji se Petra Komárková, přátelé mi říkají Peťa. K lezení jsem se dostala přes kamarády, nejdřív na umělé stěně, potom skalkách, a díky absolvování horoškoly v lezeckém oddílu VHS Brno jsem si zkusila lezení v horách, v létě i zimě. S přestávkami lezu 7 let. Krom lezení, ráda chodím po horách, běhám, jezdím na kole, občas si zahraju beach volejbal nebo badminton. Zkrátka jsem nadšená pro každou sportovní aktivitu a když jsou do ní zapojeny děti, tak o to víc :-). Ráda se obklopuji dětmi, předávám své zkušenosti a motivuji je ke sportu


Radek "Ježkec" Zlámalík

Instruktor / Trenér

Ahoj jmenuji se Radek a popolejzat jsem začal v roce 2015. A protože mi bylo smutno, přidal jsem se v roce 2017 k veselé sebrance horolezeckého oddílu Lokomotiva Brno. Pod křídly neohrožených instruktorů jsem prošel výcvikem nováčků. Zamiloval jsem si lezení s přáteli na skalách a večerní vyprávění historek u praskajícího ohně nebo někde v hospůdce. Co ti budu povídat, obrátilo mi to život naruby a z volnočasové kratochvíle se stal životní styl. Poznal jsem spoustu úžasných lidí a nových přátel. Chceš taky zažít ten pocit, kdy se po výstupu na vrchol skalní věže zhluboka nadechneš, rozhlídneš se do kraje a řekneš si, že ten život není zas až tak zlý ? Tak pojď lézt !