O nás

Lezecké kurzy Brno již mají více jak desetiletou tradici. Spokojenost našich klientů je pro nás velmi důležitá, a proto, se snažíme každému věnovat individuálně, z ohledy na maximální bezpečnost a jeho možnosti. Vždy se snažíme přizpůsobit, dle klientových časových možností, případně, pokud se něco stane a klient zavolá dopředu, lekce nepropadá. Věnujeme se od tříletých dětí, až po starší lidi, kterým je přes 60 let. Každého se snažíme motivovat a co nejpříjemnějším způsobem posouvat dál.

Díky tomu, že lezení není jen naše práce ani koníček, ale náš život, tak máme rozsáhlé zkušenosti, ne jen na stěnách, nebo skalách, ale i z hor. Mnohdy jsme se dostali do prekérné situace, z které jsme se museli bezpečně dostat. Ať už zapříčiněnou chybou, nedostatkem materiálu, nebo počasím. a tyto zkušenosti vám rádi předáme, aby se vám podobné věci nestaly.

Ahoj, jdeš dneska lézt?

Seznamte se s naším týmem isntruktorů

Marek Stehlík (Listy)

Hlavní Instruktor / Trenér

Ahoj, jmenuji se Marek Stehlík, jsem zakladatelem Lezeckých kurzů Brno. Lezení je pro mně srdcem. Nejkrásnější zážitky mám právě z lezení, ale to ne pouze díky samotnému lezení, ale i díky skvělé komunitě, v lezeckém světě je. Kdysi jsem i závodil a podroboval se tvrdým tréninkovým i dietním programům, abych tak zvedl své fyzické schopnosti. Ale kvůli pozdnímu začátku s lezením jsem již nebyl schopen dosáhnout tak skvělé formy, aby jsem se vyrovnal naší lezecké špičce. Nyní již lezu hlavně pro zábavu, i když občas rád zkusím nějakou z opravdu těžkých cest. Zkušenosti které jsem po dobu mé praxe získal, nyní předávám svým klientům. Krom samotné metodiky, bez které by bezpečně lézt nebylo možné, předávám své zkušenosti v technice lezení i samotném tréninku. Trénuji jak normální lidi, kteří se pouze chtějí zlepšit, tak i závodníky, pro které je zlepšení důležité i z důvodů sponzorů. Mimo to jsem Hlavní stavěč na Lezecké stěně Hudy v Brně, takže mé cesty možná znáte. 


Šárka Uhlířová (Šárča)

Instruktorka

Aahoj, jsem Šárča. Narodila jsem se do lezecké rodiny, takže stěny a skály byly vždy můj domov. Myslím si, že lezení není jen koníček, ale způsob života. Práce s dětmi mně již spoustu let baví, od třinácti let jsem skatský vedoucí a vedoucí na skautským táboře, již druhým rokem jsem vedoucí v horolezeckém oddílu Lezčata a od šestnácti let mám praxi na Brněnských školách. Z dalších sportů mě baví túry, inline bruslení a sbowboarding.


Jindřich Nebojsa (Hepi)

Instruktor

Ahoj, jmenuji se Jindřich Nebojsa, ale asi budu radši když mi budete říkat Hepi. K lezení jsem se dostal v 10ti letech a okamžitě mě pohltilo. V patnácti letech jsem začal pomáhat s vedením lezeckého oddílu Lezčata, ve kterém jsem dodnes. Poslední tři roky je pro mě lezení to první, co jdu dělat, pokud mám chvíli volného času. Z dalších sportů chodím po horách a jezdím na horském kole. 


Adéla Packová (Áďa)

Instruktorka

Ahoj, jmenuji se Áďa. S lezením jsem začala asi před 6 lety společně s mým bráchem a taťkou, který je mi v současné době neskutečnou motivací. Nicméně já jsem takový rekreační lezec. Je to sport, ke kterému jsem se po pár přestávkách vždy moc ráda vrátila. Ke komu se ale vracím snad ještě raději jsou děti. Trávím s nimi vlastně většinu mého času a od mých 15 let dělám hlídačku, takže si troufám říct, že mám s dětmi spoustu zkušeností. Mezi další sporty, které ráda dělám patří tenis, plavání a yoga. 


Petra Komárková

Instruktorka

Jmenuji se Petra Komárková, přátelé mi říkají Peťa. K lezení jsem se dostala přes kamarády, nejdřív na umělé stěně, potom skalkách, a díky absolvování horoškoly v lezeckém oddílu VHS Brno jsem si zkusila lezení v horách, v létě i zimě. S přestávkami lezu 7 let. Krom lezení, ráda chodím po horách, běhám, jezdím na kole, občas si zahraju beach volejbal nebo badminton. Zkrátka jsem nadšená pro každou sportovní aktivitu a když jsou do ní zapojeny děti, tak o to víc :-). Ráda se obklopuji dětmi, předávám své zkušenosti a motivuji je ke sportu


Radek "Ježkec" Zlámalík

Instruktor / Trenér

Ahoj jmenuji se Radek a popolejzat jsem začal v roce 2015. A protože mi bylo smutno, přidal jsem se v roce 2017 k veselé sebrance horolezeckého oddílu Lokomotiva Brno. Pod křídly neohrožených instruktorů jsem prošel výcvikem nováčků. Zamiloval jsem si lezení s přáteli na skalách a večerní vyprávění historek u praskajícího ohně nebo někde v hospůdce. Co ti budu povídat, obrátilo mi to život naruby a z volnočasové kratochvíle se stal životní styl. Poznal jsem spoustu úžasných lidí a nových přátel. Chceš taky zažít ten pocit, kdy se po výstupu na vrchol skalní věže zhluboka nadechneš, rozhlídneš se do kraje a řekneš si, že ten život není zas až tak zlý ? Tak pojď lézt !