Para lezení

02.01.2024

Lezecké Odpoledne V sobotu, 9.12.2023, jsme měli tu čest spolupracovat s lezeckými kurzy Lezecké kurzy Brno a uspořádat para lezení na Hudy lezecké stěně.
Bylo to nezapomenutelné odpoledne plné radosti, odvahy a překvapení!
Ze spolupráce s brněnskou pobočkou Sarema jsme vybrali 16 dětí - 8 s kombinovaným postižením a 8 s narušenou komunikační schopností.Už v samých přípravách jsme cítili obrovské nadšení, a to nejen ze strany dětí, ale i od rodičů a sourozenců, kteří se zapojili do lezeckého dobrodružství.
Celá akce proběhla za běžného provozu lezecké stěny, a bylo skvělé sledovat, jak naši odvážní malí lezci překonávají výšky a hranice. Tým lezeckých instruktorů se o děti skvěle postaral, děti se střídaly, vzájemně se podporovaly a dokonce jsme byli svědky menšího "souboje" o to, kdo vyleze výš!
Výsledek?
 Všichni byli maximálně spokojení, s úsměvem od ucha k uchu a překvapeni, co všechno dokáží děti se speciálními potřebami. To pouze potvrzuje naše firemní pořekadlo: "Nic není nemožné!" A máme pro vás skvělou novinu! Na základě této pozitivní odezvy jsme se společně s instruktory Lezecké kurzy Brno dohodli na založení kroužku para lezení, který odstartuje již od ledna 2024. Tentokrát půjde o více než jen o sportovní aktivitu - chceme zapojit část neurorehabilitace do tohoto sportu.
 Lezení totiž není jen cvičení pro tělo, ale také pro mozek. Podporuje matematické a motorické plánování, zlepšuje komunikační dovednosti a přináší nové výzvy, které jsou pro děti nejen zábavné, ale i prospěšné pro celkový rozvoj.
Děkujeme všem, kteří se na této nezapomenutelné akci podíleli a těšíme se na další dobrodružství ve světě lezení!