Neobyčejný dětský den

 

 

 

Nepřívětivé podzimní sychravé počasí naštěstí neodradilo mnohé rodiče s dětmi od aktivně stráveného odpoledne na hřišti Tělovýchovné jednoty Holubice. V sobotu odpoledne 16. září totiž pořádala kulturně – školská komise dětský den, tentokrát tak trochu adrenalinový. Všichni si mohli vyzkoušet jízdu na kolech, „na kterých se skoro nedá jezdit a která skoro nejde řídit,“ jak nám řekl jejich majitel a tvůrce, pan Martin Zehnal z Hrušek. Baletka, Dlouhán, Hopskoč, Dívčí sen, Lehokolo - tak pojmenoval některé své kuriózní bicykly, podobných unikátů má na kontě už kolem čtyřiceti. Zažili jsme u pokusů aspoň o pár metrů jízdy spoustu legrace a horkých chvilek…

 

Na druhé části hřiště předváděly děti své lezecké schopnosti, k dispozici totiž měly úžasné lanové centrum s mnoha různě obtížnými prvky, téměř všichni si zkusili přejít chodecký provaz - úplně jako v cirkusu. Nejvíce zraky přítomných přitahovalo lano ve výšce sedmi metrů, na které se muselo vylézt po provazovém žebříku a tím ti odvážlivci, kteří si tam troufli vystoupat a projít se v „korunách stromů.“ A že jich bylo… Tohle měl zase „na svědomí“ pan Marek Stehlík z Holubic, jehož práce je mu zároveň i koníčkem. Pořádá totiž pro zájemce kurzy lezení i dětské kroužky. Každý si zde přišel na své: výborná byla možnost vybrat si disciplínu, na kterou by si troufl a fyzicky zvládl, rozvinul své pohybové schopnosti, dovednosti, pozornost a soustředění.

 

Za příjemně strávené odpoledne děkujeme paní Petře Šujanové za perfektní organizaci celého dne, sponzorům panu Pavlovi Šmerdovi, Jirkovi Sladkému, Radkovi Frankovi a firmě Minit. Výborná, jako vždy, je spolupráce se členy tělovýchovné jednoty, zapůjčili nám areál a připravili občerstvení. S montáží a demontáží lanového centra nám pomohli letošní holubičtí stárci, pan Hynek Šujan, pan Renek Marinč, Natka Marinčová a oba pánové Bohuslavové Adámci. Ještě jednou všem děkujeme.

 

za kulturně – školskou komisi Ilona Marinčová

 

Fotogalerie: Dětský den Holubice